Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Co mamy w świecie gry?
Królują tutaj samoróbki, to są główne bronie przerabiane. Oczywiście nie wszystkie
Mieszczą się tutaj pojazdy Federacji, egzoszkielety, statki ONZ Spacetravel i wiele innych

Avatar MrCC4
Właściciel
Egzoszkielet "Pogromca"
Poprawa sprawności fizycznej - 250%
Zwiększenie siły - 500%
Zwiększenie stabilności - 250%
Zwiększenie wytrzymałości - 1000%
Żywotność baterii - 12 h
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Egzoszkielet "Hellbringer"
Poprawa sprawności fizycznej - 400%
Zwiększenie siły - 600%
Zwiększenie stabilności - 200%
Zwiększenie wytrzymałości - 5000%
Zmniejszenie szybkości - 75%
Żywotność baterii - 4 h
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Egzoszkielet "Exterminator"
Poprawa sprawności fizycznej - 150%
Zwiększenie siły - 200%
Zwiększenie stabilności - 100%
Zwiększenie wytrzymałości - od 0% do 500%
Żywotność baterii - 8 h
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Egzoszkielet "Destructor"
Poprawa sprawności fizycznej - 150%
Zwiększenie siły - 150%
Zwiększenie stabilności - 150%
Zwiększenie wytrzymałości - od 100% do 200%
Żywotność baterii - 6 h
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Glock 18 (Przekierowano z Glock 19X)
Jest to jedyna broń samoczynno-samopowtarzalna wśród wersji pistoletu Glock. Zasilana jest nabojem 9 mm Parabellum. Ma szybkostrzelność teoretyczną 1200 strz./min[1]. Wyposażony (w przeciwieństwie do Glocków samopowtarzalnych) w bezpiecznik nastawny będący jednocześnie przełącznikiem rodzaju ognia. Przełącznik znajduje się na lewej stronie zamka, a pozycja „zabezpieczony” znajduje się pomiędzy pozycjami ognia pojedynczego/ciągłego. Pistolet Glock 18 wykonano na bazie modelu 17, jednak główne części nie są zamienne. Miało to utrudnić przeróbki Glocka 17 na broń automatyczną[2]. Pistolety te różnią się wymiarami. Produkowana była również wersja Glock 18C. „C” oznacza tu kompensator podrzutu wykonany w formie dwóch owalnych wycięć na górnej powierzchni lufy i zamka.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Dubeltówka
Dubeltówka – rodzaj broni palnej, długa broń śrutowa posiadająca 2 komory nabojowe oraz 2 lufy ułożone równolegle obok siebie lub jedna pod drugą (tzw. bok), niegwintowane. Zasadniczo broń myśliwska na niewielkie zwierzęta (ze względu na znaczny obszar rażenia) lub średnie (ze względu na znaczne obrażenia z bliska), najczęściej strzela się z niej do ptaków lub sportowo do dysków. Wymaga przeładowania po oddaniu 2 wystrzałów. Rozróżnia się dubeltówki z kurkami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi (bezkurkowa). Lufy umieszczone są w baskili, ryglowane tzw. kluczem. Z dubeltówki można strzelać śrutem – głównie do chmar gigakomarów, albo breneką – głównie do świnioludzi. Współczesne dubeltówki przeszły ewolucję od broni skałkowej, kapiszonowej i lefoszówki (dubeltówki pomysłu Francuza Lefaucheux z nabojem zespolonym).
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
M61 Vulcan
Działko M61 Vulcan zostało zbudowane w systemie Gatlinga, co oznacza, że podczas każdego obrotu zespołu luf z każdej z nich pada tylko jeden strzał. Zastosowanie wielu luf zapewnia uzyskanie bardzo dużej szybkostrzelności, rzędu 100 strzałów na sekundę, oraz odpowiednią trwałość luf poprzez zminimalizowanie ich nagrzewania i związanego z tym szybszego zużywania. Średni czas pomiędzy awariami i zacięciami wynosi 10 tysięcy strzałów, co czyni tę broń bardzo niezawodną. Sukces tego działka przyczynił się do określania nazwą Vulcan wszystkich podobnych konstrukcji, chociaż nazwa ta jest przypisana tylko do działka M61.

Większość lotniczych działek M61 Vulcan jest napędzana silnikami elektrycznymi, a jedyną odmianą napędzaną energią gazów prochowych jest działko GAU-4 w US Army oznaczone jako M130. Obrót i przeładowanie luf odbywa się z wykorzystaniem energii gazów czterech z sześciu luf działka. Masa GAU-4 jest wyższa o około 4,5 kg w porównaniu do wersji z napędem elektrycznym, ale zaletą jest brak konieczności zasilania działka z zewnętrznego źródła.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
AK 47
Karabinek automatyczny AK jest bronią samoczynno-samopowtarzalną, działającą na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w lufie do komory gazowej, umieszczonej nad lufą. Elementem łączącym zespoły i mechanizmy karabinka jest komora zamkowa, wykonana ze stali metodą obróbki wiórowej. Wewnątrz niej znajdują się: mechanizm powrotny, opory ryglowe, mechanizm spustowo-uderzeniowy, wyrzutnik łusek oraz zespół odrzutowy. Do komory w sposób trwały jest przyłączona lufa (za pomocą gwintu), kolba stała (AK) lub składana (AKS), rękojeść typu pistoletowego i kabłąk języka spustowego z zatrzaskiem magazynka, natomiast w sposób rozłączny – magazynek i pokrywa komory zamkowej.

Lufa karabinka ma przewód z bruzdowaną częścią prowadzącą (4 bruzdy prawoskrętne) i komorą nabojową. Na jej zewnętrznej części wylotowej jest nacięty gwint lewoskrętny, służący do nakręcania odrzutnika (do strzelania 7,62 mm nabojami ślepymi wz. 1943) lub tłumika dźwięku i płomieni PBS-1. Można tam także mocować bagnet nożowy.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
M16
Karabin M16A4 jest indywidualną bronią samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta o wykorzystanie energii gazów prochowych odprowadzanych przez boczny otwór lufy (gazy prochowe są doprowadzane bezpośrednio na suwadło, karabin nie posiada klasycznego tłoka gazowego). Ryglowanie przez obrót zamka w lewo. Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu. Zamek zwalniany przyciskiem z lewej strony gniazda magazynka. Po prawej stronie broni ręczny dosyłacz zamka. Rękojeść przeładowania w kształcie litery T za chwytem transportowym (nieruchoma w trakcie strzelania). Mechanizm spustowy z ogranicznikiem długości serii umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym i seriami trzystrzałowymi. Przełącznik rodzaju ognia połączony z bezpiecznikiem, po obu stronach broni. Zasilanie z dwurzędowych magazynków łukowych o pojemności 30 naboi (możliwość użycia magazynków 20 nabojowych). Otwarte przyrządy celownicze składają się z muszki i celownika przerzutowego (z przeziernikiem). Po zdjęciu chwytu transportowego, możliwość zamocowania w jego miejscu celownika optycznego lub optoelektronicznego. Część karabinów zamiast standardowego łoża ma zamocowany zestaw czterech szyn Picatinny, w tym przypadku celownik kolimatorowy jest mocowany przed chwytem transportowym.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar Radiotelegrafista
Dodaj jeszcze to proszę:
- P-83 Czak
- Pm-63
- Stieczkin APS
- Colt 1911
- M4
- Mp5
- PKM
- MG3
- SVD
- M60
- M240
- jakieś strzelby

Avatar MrCC4
Właściciel
Możesz ty. Jak nie wiesz jakie strzelby to się nimi zajmę, ale resztę chyba możesz?

Avatar MrCC4
Właściciel
Jasne

Avatar MrCC4
Właściciel
Remington 870
Remington 870 – amerykańska strzelba typu pump action. Jest używana przez policję oraz cywilów do strzelania sportowego, polowań oraz obrony własnej.

Istnieją setki odmian strzelby Remington 870. Remington Arms obecnie produkuje wiele modeli przeznaczonych dla ludności cywilnej, służb bezpieczeństwa oraz wojska.

Oficjalne wersje 870:

Wingmaster
Express
Marine
Magnum
Police
Tactical
MCS (Modular Combat System)
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Winchester 1200 oraz Winchester 1300
Amerykańska strzelba powtarzalna typu pump action, kalibru 12-, 16- lub 20-gauge, która produkowana była przez Winchester-Western Division, należącej do Olin Corporation. Broń opracowana została w 1964 roku, jako następca strzelby Winchester Model 1912, do produkcji seryjnej weszła w roku 1965. Broń przeznaczona była zarówno na rynek cywilny jak i wojskowy.

Wersje:
Model 1200: model standardowy, mieszczący w magazynku 4 naboje
Model 1200 Defender: model o zwiększonej pojemności magazynka rurowego, w którym mieści się 6 naboi
Ted Williams Model 1200: standardowy model 1200, sprzedawany przez Sears, Roebuck and Company
Model 1300: wersja nieco zmieniona z magazynkiem mieszczącym 5 naboi.
Model 1300 Defender: wariant modelu 1300 ze zwiększonym – 6 nabojowym magazynkiem
Model 1300 Marine: wariant modelu 1300 o zwiększonej pojemności magazynka; lufa i magazynek rurowy wykonane ze stali nierdzewnej.
Różne warianty Modelu 1300
Model 2200: Model 1200 o pełnej długości lufy, przeznaczony na rynek kanadyjski.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Auto Assault-12 (AA-12)
Pierwotnie nazywana Atchisson Assault Shotgun – amerykańska strzelba automatyczna modernizowana i udoskonalana od roku 1987 przez firmę Military Police Systems Incorporated na podstawie strzelby Atchisson Assault Shotgun

AA-12 działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych przez boczny otwór w lufie, strzelanie następuje z zamka otwartego. Zastosowanie tego typu zamka było niejako nowością wśród broni tego segmentu, gdyż zdecydowanie częściej występuje on w pistoletach maszynowych czy też ciężkich karabinach maszynowych. Rurę gazową umieszczono nad lufą. Rączka zamkowa znajduje się na górnej powierzchni komory zamkowej pomiędzy podstawą muszki a podstawą celownika. Zastosowany mechanizm spustowy umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym, jak i ciągłym. Użyto mechanizm uderzeniowy z kurkiem zakrytym. Skrzydełko przełącznika rodzaju ognia, pełniące również funkcję bezpiecznika znajduje się po lewej stronie broni nad chwytem pistoletowym. Broń strzela ogniem ciągłym z niewielką szybkostrzelnością 300 strzałów na minutę. Strzelba zasilana jest nabojem śrutowym 12/70. Zasilanie może odbywać się z jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 8 naboi bądź magazynka bębnowego na 20 naboi lub o pojemności 36 naboi. Tylna ścianka magazynków bębnowych wykonana jest z półprzezroczystego tworzywa sztucznego, aby ułatwić kontrolę ilości naboi w magazynku. Gniazdo magazynka znajduje się na dolnej powierzchni komory zamkowej, przed chwytem pistoletowym. Za gniazdem magazynka znajduje się pionowa szyna ułatwiającą jego załadowywanie. Kolba stała, łoże oraz chwyt pistoletowy wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Punkt podparcia kolby znajduje się na jednej linii z lufą (układ liniowy), rozwiązanie takie powoduje zmniejszenie podrzutu. Ze względu na to, że wszystkie mechanizmy strzelby AA-12 zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a także w projekcie został uwzględniony luz na pojawiające się zanieczyszczenia MPS twierdzi, że broń nie musi być często, a nawet w ogóle czyszczona czy smarowana. Natomiast konstruktor zaleca, aby AA-12 był przeczyszczony i nasmarowywany po wystrzeleniu około 10 000 pocisków.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
USAS-12
To południowokoreańska strzelba automatyczna skonstruowana pod koniec lat 80. XX wieku, broń produkowana jest przez koncern Daewoo.

USAS-12 działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych z przewodu lufy, ryglowanie następuje przez obrót zamka. Zastosowano dość długi ruch zamka, lufa została umieszczona stosunkowo nisko aby zmniejszyć podrzut. Broń zasilana jest z pudełkowych magazynków jednorzędowych na 10 naboi lub magazynków bębnowych mieszczących 20 naboi (początkowo magazynki pudełkowe mieściły 12, a bębnowe 28 naboi), tylna część magazynka bębnowego może być wykonana z półprzezroczystego tworzywa sztucznego. Kaliber USASa wynosi 12, komora nabojowa ma długość 70 mm. Kolba stała, chwyt pistoletowy oraz łoże zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Podstawa muszki znajduje się nad rurą gazową, celownik mechaniczny został zamontowany na chwycie transportowym. Strzelba posiada mechanizm spustowy z przełącznikiem rodzaju ognia, dźwignia przełącznika znajduje się nad chwytem pistoletowym po obu stronach broni. Przełącznik rodzaju ognia pełniący również funkcję bezpiecznika umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym oraz ciągłym.

USAS-12 jest ciężką oraz skuteczną strzelbą, która dzięki zasilaniu z wymiennych magazynków posiada bardzo dużą szybkostrzelność praktyczną.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Avatar MrCC4
Właściciel
Mossberg 590
Strzelba powtarzalna konstrukcji amerykańskiej. Zaprojektowana i skonstruowana została przez firmę O.F. Mossberg & Sons, głównie do użytku armii oraz jednostek policji. Broń została stworzona w połowie lat 70. XX wieku na podstawie wcześniejszego modelu – strzelby Mossberg 500.

Mossberg 590 to broń powtarzalna z zamkiem blokowo-ślizgowym ryglowana ryglem wahliwym. Jej przeładowanie odbywa się poprzez ruch łożem (pump action). Broń posiada mechanizm uderzeniowy z kurkiem zakrytym. Strzelba zasilana jest nabojem 12/76, zasilanie odbywa się z umieszczonego równolegle pod lufą stałego magazynka rurowego o pojemności 6 lub 9 naboi, w zależności od wersji. W celu zmniejszenia masy zastosowano łoże wykonane z tworzywa sztucznego oraz wykonane z tworzywa sztucznego czółenko jak i kolbę stałą z szyjką wyprofilowaną w chwyt pistoletowy. Niektóre egzemplarze produkowane na rynek cywilny posiadają kolbę i czółenko wykonane z drewna. Bezpiecznik znajduje się na komorze zamkowej przed szyjką kolby. Broń posiada stałe mechaniczne przyrządy celownicze ustawione na 35 m.
Zdjęcie użytkownika MrCC4 w temacie Zbrojownia

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku