[Sezon I] Ekspres Eventowy

Temat edytowany przez Mati129 - 16 czerwca, 21:39

Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
7 stycznia, 14:17, edytowano 13 stycznia, 16:13
Informacje przydatne w wydarzeniu [cenzura]:

Socjalizm Kanadyjski (znany też jako Censoc) - termin dotyczący bardzo radykalnej gałęzi socjalizmu, opracowany przez Aarona Williamsa w 1793 roku, wraz z wydaniem książki "O Socjalizmie Kanadyjskim". Polega on w teorii na m.in "odebraniu dóbr burżuazji i redystrybucji ich proletariatowi, całkowitego odcięcia się od "reakcyjnej, kapitalistycznej przeszłości", innych ras niż ludzka i religii, całkowite zlikwidowanie rasizmu wobec innych ras niż ludzka, centralizację gospodarki do maksimum, wiecznej rewolucji społeczno-gospodarczo-politycznej na świecie, która nieuchronnie nastąpi, oraz demokracji proletariatu". W praktyce, w jedynym państwie, które oficjalnie ogłosiło się socjalistyczno-kanadyjskie, czyli Związek Socjalistycznych Republik Amerykańskich, jest dalekie od ogłaszanej przez władcę doktryn. Wolność słowa, prasy, ogółem wszystkiego jest tak ograniczona, że posiadanie Sztokholmskiej Encyklopedii Ras jest karana przymusowym wcieleniem do wojska, rasizm wobec ras praktycznie nie istnieje, historia jest zmieniana na korzyść teraźniejszej Kanady i na niekorzyść starego reżimu, panuje tam dyktatura (i co najmniej nie dyktatura proletariatu) i kiełkujący kult Partii i państwa, można by opowiadać godzinami na temat przełożenia dokumentu na państwo. Poza granicami Kanady ten typ socjalizmu cieszy się niesłabnącą popularnością, m.in w państwach, gdzie pomimo tego, że ludzie stanowią większość, to panuje inna rasa (ekhem, Mandżukorea, ekhem).
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
13 stycznia, 19:42
Tura IX:

Wyciekł dokument "Przyszłość Oceanii i Świata", który według szpiegów ma być niepotwierdzonym przez Radę Czterech, wczesnym planem osiągnięcia "ostatecznego zwycięstwa nad kapitalizmem". Zakłada on "równoczesne rewolucje we wszystkich reakcyjnych państwach świata" przez "propagowanie idei censocu na całej planecie". Dodatkowo do dokumentu zostały dołączone mapy "tymczasowego podziału wpływów", gdzie Ameryka, południowa Afryka, Wyspy Brytyjskie i wyspy na Pacyfiku mają być przyporządkowane centralnemu rządowi w Toronto. Pozostała część Europy, Syberia i Daleki Wschód ma być pod władzą "rządów w Nowej Moskwie Rosyjskiej", natomiast tereny Ajzyrii, Mandżukorei, Wysp Japońskich i ziem na południe od Ajzyrii ma być pod kontrolą "rządu w Mieście 842". Dodatkowo w dokumentach są opisane następne "reformy" Kanady.
Avatar Angel_Kubixarius
(kuba)
13 stycznia, 23:29
Tymczasem rój:
Wszystkie zergi sa w pelni myslowo połaczone z Nadświadomością, brak szans rewolucji...
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
13 stycznia, 23:39
Dzięki za przypomnienie mi, że powinieniem zamknąć Ekspres.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
21 stycznia, 11:59
Tura X

Poziom rewolucyjny: 1/10 (za każdym razem, gdy wybuchnie rewolucja, albo też gdy jakaś rewolta wywalczy swoje, to Poziom Rewolucyjny się zwiększy. Im większy jest ten poziom, tym więcej rewolucji będzie wybuchać, rewolucjoniści będą silniejsi, natomiast siła działania szpiegów z państw socjalistycznych zostanie zwiększona)

Dokument "Przyszłość Oceanii i Świata" nie został znaleziony w żadnych archiwach kanadyjskich.
Socjaliści planują rewolucje na państwach graczy. Na razie jest cicho w waszych państwach.
Zostaje zawiązana tzw. "Pierwsza Międzynarodówka", na razie w niej się znajdują Węgry i Rewolucjoniści Ajzyrscy.
Avatar Czerwony_Ziomek
21 stycznia, 13:22
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
29 stycznia, 14:59
Tura XI

Poziom rewolucyjny: 1,5/10

Odkryto, że "Przyszłość Oceanii i Świata" jest prawdopodobnie fałszywym dokumentem, powstałym w zasadzie tylko po to, by dać pretekst na atak na Kanadę. Pytanie tylko, kto go zrobił w takim razie?
Więcej rewolucji. W państwach graczy cicho.
Do "Pierwszej Międzynarodówki" dołączyła Kanada, Francuska Republika Konstytucyjna i Esytria Socjalistyczna, a zaproszenia do niej zostały wysłane wszystkim, socjalistycznym państwom, w tym ZSKS.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
5 lutego, 21:26
Informacje przydatne w Wielkim Evencie


Jeżeli ta mapa wydaje wam się zbyt podobna do mapy współczesnego świata, to nie mylicie się. To jest mapa alternatywnego współczesnego świata. Tamten świat różni się jednak od naszego jedną rzeczą. Na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki działają dwie prywatne instytucje naukowe. Nazwijmy je, "Aperture Science" i "Black Mesa" nie dlatego, że chcę jakkolwiek nawiązać do uniwersum Half-Life'a, tylko dlatego, że nie mam pomysłów na nazwy (mam liski w myślach), i nie chcę nazywać ich "Laboratorium X" czy "Y", ale dla tych, którzy szukają dziury w całym to dodam, że w Black Mesie nigdy nie doszło do niesławnego eksperymentu z niejakim Gordonem Freemanem w roli głównej, a w Aperture nigdy nie uruchomiono GLaDOS, a sam instytut bardziej się teraz skupia na podróżach międzywymiarowych. Tak więc te dwie placówki badawcze konkurowały ze sobą i wynajdywały różne rzeczy, aż do 2015 roku (dokładniej do 6 sierpnia o godzinie 20:56), kiedy został opublikowany dokument, który rozpoczął #BlackMesaGate. W dużym skrócie, ten dokument został podobno stworzony przez grupę byłych naukowców z tejże placówki, którym się nie podobały praktyki stosowane przez tenże instytut. W prawie stu stronicowym dokumencie zostało zawarte wszystkie podejrzane praktyki, typu powszechna korupcja, handel nielegalnymi towarami, które placówka dostawała w ramach prowadzenia eksperymentów, same eksperymenty, które w najlepszym wypadku były zagrożeniem dla funkcjonowania całego stanu, a nawet handel żywym towarem, który był modyfikowany genetycznie przez Wydział Biologii. Jak można się było spodziewać, opinia publiczna była bardzo oburzona tym wszystkim. Na nic zdały się wytłumaczenia dyrektorstwa placówki, że ten dokument to fikcja, że utworzyli go szpiedzy z Aperture, że te zwierzęta nie były inteligentne (taki argument padł w dokumencie) itp. W końcu śledztwo potwierdziło wszystkie zarzuty z dokumentu. Dyrektorstwo i osoby związane z aferą dostały karę więzienia, a samej instytucji zakazano dalszego funkcjonowania, dzięki czemu Aperture pozbyło się swojego największego rywala. W tym momencie eksperymentują z podróżami międzywymiarowymi. Czy się uda? Czas pokaże... A dlaczego to piszę? Dowiecie się w swoim czasie...

Tura XII:
Socjaliści:

Poziom rewolucyjny: 4/10

Międzynarodówka się coraz bardziej rozrasta.
Zaczynają się zastraszania władców niektórych krajów, by oni zaakceptowali socjalizm jako ich funkcjonującą doktrynę.

Świat:

Rok 2018, styczeń

Zegar Zagłady: 23:58

Aperture Science dalej eksperymentuje z podróżami międzywymiarowymi. Na razie rezultaty nieznane.
Świat jest w takim samym stanie, jak w naszym świecie, w styczniu, czyli w złym.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
10 lutego, 21:23
Tura XIII:

Socjaliści:

Poziom Rewolucyjny: 4,5/10

Państwa z Międzynarodówki planują coś tajnego, nie wiadomo jeszcze co.

Świat tamten:

Zegar Zagłady: 23:58:10
Liczba Portali Międzywymiarowych: 1

Incydent w Aperture Science. Nie wiadomo, co się tam stało, ale na pewno to nie jest nic dobrego. Tak czy siak przez ten incydent został utworzony pierwszy portal międzywymiarowy. Nie wiadomo tylko, czy jest stabilny...
Bla bla bla... Tesla w kosmosie, bla bla bla, kryzys z "polskimi obozami zagłady", bla bla bla, olimpiada zimowa... Rutyna.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
19 lutego, 20:44
Tura XIV:

Socjaliści:

Poziom Rewolucyjny: 4/10

Spowolniły się rewolucje przez akcje międzynarodowe kontrrewolucyjne.

Tamten świat:

Rok: 2018, Miesiąc: Marzec
Zegar Zagłady: 23:58:25
Liczba Portali Międzywymiarowych: 9
Nawiązano kontakt z: 0 państwami
Odkryto: 0 ras innych niż ludzka
Zainterweniowano w: 0 wojnach

Cóż, by podsumować wszystko, co się działo na świecie i ogólnie z Aperture Science przez ten miesiąc, to trzeba się będzie rozpisać, więc nie wykluczam utworzenia ściany tekstu (spokojnie, wersja TL;DR będzie na końcu). A więc tak... Sytuacja się szybko wymknęła spod kontroli, bo ciągle powstawały kolejne portale, a rządowi Stanów Zjednoczonych po prostu się nie opłacało ukrywać przejść międzywymiarowych na innych kontynentach, więc bardzo szybko, bo 9 marca dyrektorstwo Aperture wydało oficjalny list, w którym wyjaśnia okoliczności "drobnego wypadku", że to był "błąd przy pracy naukowców" i że "zostali już surowo ukarani". Jednak to nie powstrzymało powstawania kolejnych portali. Coraz więcej ludu było już świadomych, i co najważniejsze, bali się tego, co jest po drugiej stronie. 26 marca na serwisie YouTube można było zobaczyć "Najprawdopodobniej pierwsze nagranie tamtejszego świata", wykonane przez Aperture, co było trochę dziwne, bo to by oznaczało, że im ten incydent był na rękę. Ten filmik trwał przez 7 minut, i przedstawiał on ujęcia tamtejszego Sztokholmu (Szwecja, Rep. Szwedzka), wraz z momentami, kiedy kamerzysta wchodził i wychodził z portalu. Sam filmik zgarnął ponad 6 milionów wyświetleń już po 36 godzinach od opublikowania. Wiele użytkowników było nastawionych do niego niezbyt dobrze (320 tyś w górę:100 tyś w dół), jednak w nim zauważono kilka istot nie podobnych posturą do ludzi. Na razie jednak nie nawiązano kontaktu z żadnym państwem z tamtejszego świata, nie odkryto też żadnych ras.
TL;DR - Aperture przeprosiło, i zrobiło filmik pokazujący "inny wymiar".
Różne intrygi na świecie, przygłuszane przez odkrycia naukowców z placówki badawczej.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
2 marca, 16:27
Tura XV:

Socjaliści:
Poziom Rewolucyjny: 3/10

Poziom rewolucyjny się cały czas zmniejsza, rewolucje wygasają.
Wyciekły dokumenty dot. Kanady (i nie tylko), a dokładniej Ludowo-Demokratycznej Stanowej Rewolucyjnej Kanadyjskiej Republiki Rad (W skrócie L-DSRKRR). Otóż:
"Przyszłość Oceanii i Świata" został stworzony jako fałszywka przez Grenlandię, by podkopać Kanadę. Jednak wygląda na to, że ten dokument będzie spełniany. Otóż z dokumentów, które właśnie przeciekły, wygląda na to, że "Przyszłość..." został pozytywnie rozpatrzony w Radzie Najwyższej, i że od tej tury będą próbowali współpracować z Totalistami Francuskimi i Rewolucjonistami Ajzyrskimi by wykreować swój obraz świata oraz przeprowadzić bardzo ekstremalne "reformy".

//Tak, układ państw był wzorowany na "Roku 1984" Orwella//
(Mapa podziału świata
Legenda:
czerwony - Kanada
brązowawy - Francja
miętowy - Ajzyria
biały - Tereny jeszcze niezależne od Wielkiej Trójki)
Jednocześnie w tych trzech państwach będą przeprowadzane gruntowne reformy, które mają za zadanie zlikwidować poczucie prywatności w Wielkiej Trójce państw, oraz uniemożliwić jakiekolwiek bunty. Dodatkowo, w dokumentach jest napisane, że będą bardzo mocno wspierać rozwój technologiczny w temacie uzbrojenia i kontroli ludu przez państwo, poprzez niebotyczne dopłacanie naukowcom, oraz poprzez wykradanie technologii z Tamtego Świata.
Reformy mają na celu uzależnić lud od państwa, poprzez różnego rodzaju propagandę. Dodatkowo, jako że Wielka Trójca jest silnie humanocentryczna, to na terenach ich państw mają być przeprowadzane różnego rodzaju wysyłki do obozów (i to bynajmniej nie wakacyjnych) na masową skalę. Według obliczeń, jeśli Trójca podbije świat, to w ciągu 50 lat liczba ras swobodnie żyjących poza specjalnymi ośrodkami wygłaszających wyższość człowieka zmniejszy się o połowę, po 100 latach z innych inteligentnych gatunków pozostaną tylko te ośrodki, a po 200 latach, kiedy centra zostaną zlikwidowane, to na planecie będzie żyła tylko jedna rasa - ludzka.
W tej turze się odbędzie spotkanie najwyższych przedstawicieli rządów Kanady i Rew.Ajzyrii, oraz przywódcy Totalistów Francuskich.

Tamten świat:

Rok: 2018, Miesiąc: Kwiecień
Zegar Zagłady: 23:59:05
Liczba Portali Międzywymiarowych: 14
Nawiązano kontakt z: 1 państem
Odkryto: 2 rasy inne niż ludzka
Zainterweniowano w: 0 wojnach

Trwa kryzys na linii Korea Północna-Praktycznie wszystkie inne państwa świata (z wyszczególnieniem Rosji, Chin, Korei Południowej i US(of)A), dotyczący kolejnego nieudanego testu rakietowego, który przypadkowo miał w bombę atomową, która przypadkowo wybuchła na morzu ok. 25 km od miasta Nachodka, które się znajduje ok. 90 kilometrów od Władywostoku (na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale na ten moment większe niebezpieczeństwo wywołuje zanieczyszczenie wody). Najprawdopodobniej doszło do naruszenia wód terytorialnych Rosji, co może oznaczać tylko jedno.
Stany Zjednoczone nawiązały kontakt z Republiką Szwedzką z innego wymiaru, co jest przełomem w stosunkach dyplomatycznych z państwami z Ziemi-1, jak określają nowo odkryty wymiar naukowcy (dla przykładu, tamten wymiar ma oznaczenie Ziemia-0).
Dodatkowo, naukowcy Aperture odkryli 2 rasy (elfy, centaury) , co może być tylko początkiem masowego odkrywania nieludzi.
Więcej portali oznacza więcej badań nad światem.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
12 marca, 19:09
Tura XVI:

Socjaliści:

Poziom Rewolucyjny: 2/10
Rewolucje wygasają, a państwa socjalistyczne związane w Międzynarodówce powoli zaczynają popadać w kryzys budżetowo-gospodarczo-militarny.

Tamten świat:

Rok: 2018, Miesiąc: Maj
Zegar Zagłady: 23:59:20
Liczba Portali Międzywymiarowych: 20
Nawiązano kontakt z: 4 państwami
Odkryto: 10% liczby wszystkich ras
Zainterweniowano w: 1 wojnie

Stany Zjednoczone nawiązało kontakt z kolejnymi 3 państwami: Kanadą (której niemalże od razu wypowiedz... to znaczy zainterweniowała w istniejącej wojnie), Państwem Kościelnym i Republiką Norweską.
Kryzys dyplomatyczny Korei Północnej coraz bardziej się pogłębia, to głównie za sprawą odrzucania faktu, że właśnie północnokoreańska rakieta zaingerowała w przestrzeń powietrzną Rosji, albo że takowa w ogóle istniała.
Naukowcy z Aperture, we współpracy z szwedzkimi naukowcami, "odkryli" 10% wszystkich istniejących na Ziemi-1 ras.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
22 marca, 23:09
Tura XVII:

"Socjaliści":

Poziom Rewolucyjny: 1,5/10
Ambitne plany "Socjalistycznej" Kanady na światowy """""socjalizm""""" upadły tak samo, jak i ona sama.
Rewolucje socjalistyczne coraz bardziej wygasają.

Tamten Świat:

Rok: 2018, Miesiąc: Czerwiec
Zegar Zagłady: 23:59:30
Liczba Portali Międzywymiarowych: 30
Nawiązano kontakt z: 14 państwami
Odkryto: 25% liczby wszystkich ras
Zainterweniowano w: 1 wojnie

Na terenie ziem Kanady podbitych przez to tajemnicze mocarstwo (USA) (oprócz ziem, na których są portale) powstaje Republika Kanadyjska ze stolicą w Montrealu. To ma być republika prezydencka, wzorowana na ustroju z państwa z Tamtego Świata. Konstytucja ma być zbudowana na bazie Konstytucji Stanów Zjednoczonych (z własnoręcznie wprowadzonymi poprawkami, głównie dotyczącymi praw ras innych niż ludzka). Same państwo ma być też marionetką Stanów, i ma też otrzymywać pomoc wojskowo-ekonomiczno-naukowo-pieniężną. Wybory do Kongresu i na tamtejszego prezydenta odbędą się już za turę, jednakże do tego czasu władzę nad państwem będzie sprawował prezydent USA, czyli Donald Trump.
A, i w Montrealu zorganizowano proces, który ma ukarać schwytanych polityków Socjalistycznej Kanady (w tym też Aarona Williamsa w samej osobie), przewidywany koniec procesu za turę.
Tymczasem na terenach Świętego Cesarstwa Rzymskiego powstaje nowy twór państwowy: neonazistowska IV Rzesza Wielkoniemiecka, która jest wynikiem zbiórki na utworzenie państwa na terenie Ziemii-1, na miejscu Niemiec, Austrii, i ogólnie Europy. Sama zbiórka zakończyła się sukcesem tylko dlatego, że w przeddzień końca zbierania pieniędzy swoje niemałe grosze przysłała fabryka nazistowskich pryncypałków z Polski. Tak czy owak został utworzony rząd, został zakupiony sprzęt wojskowy, oraz ich niemały Wermacht składający się w większości z ochotników rozpoczął swoje podboje i wypowiedział wojnę Świętemu Cesarstwu Rzymskiemu i na Cesarstwu Austrii-Bawarii. Już w tym momencie zdobył niemałe połacie ziemi.
Kryzys się zaostrza, coraz więcej wojsk (nie tylko USofA, ale też Rosji i Chin) się zbiera na granicach z Koreą Pół.
Większa ilość odkrytych państw (czyli tych, z którymi nawiązano kontakt) oznacza większą ilość odkrytych nieludzkich/półludzkich/prawie ludzkich ras.
Otóż, państwa świata (nie tylko Stany), skontaktowały się po raz pierwszy z Mandżukoreą, Republiką Zjednoczonych Prowincji (Niderlandami), Carstwem Kazańskim, Królestwem Danii, Francuską Republiką Rad, Wielką Brytanią, Kalifatem Mekki, Cesarstwem Ajzyrii i Cesarstwem Kalifornii (nie liczyłem tutaj państw graczy, jakby co).
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
17 czerwca, 17:42
Tura XVII:

Socialistos:

Umarli i nie żyją, jak większość populacji świata .-.

Źródło promienio... znaczy się "Inny świat":

Rok: 2018, Miesiąc: Lipiec
Zegar Zagłady: 0:00:00
Liczba Portali Międzywymiarowych: nieznana
Nawiązano kontakt z: -
Odkryto: -
Zainterweniowano w: -

W nocy pomiędzy 1 a 2 lipca 2018 roku odkryto pewne niewytłumaczalne zjawisko. Australijscy badacze poprowadzili wiązkę promieniowania gamma o dawce 1 mSv przez portal znajdujący się w bliżej nieokreślonym miejscu w Nowej Południowej Walii. Okazało się, że portal wzmocnił dawkę promieniotwórczą do ok. 11 mSv. To zjawisko naukowcy określili "efektem portalowego wzmocnienia dawki" i "może mieć katastrofalne skutki dla Ziemi-1 po ewentualnej wojnie atomowej u nas".
A skoro o tym mowa, to o godzinie 0:32 czasu lokalnego (10:32 UTC), w nocy pomiędzy 2 a 3 lipca 2018 roku, pocisk atomowy, najprawdopodobniej północnokoreański, mimo prób zestrzelenia go, został zdetonowany na terenie wyspy Guam, należącej do Stanów Zjednoczonych. Mimo tego, że była mała liczba ofiar śmiertelnych (ok. 17 tysięcy ludzi zmarło bezpośrednio przez wybuch), to reakcja była bardzo stanowcza, i już kilkadziesiąt minut po wybuchu ok. 10 międzykontynentalnych pocisków balistycznych typu Minuteman III poleciało w kierunku Korei Północnej, uśmiercając ponad półtora miliona Koreańczyków. Towarzyszył im atak zbrojny wojsk amerykańsko-południowokoreańskich na Północ. Jedna z rakiet, która miała niewykryty do tej pory błąd produkcyjny, zboczyła z kursu i zamiast trafić koreańskie miasto Ch'ŏngjin, trafiła rosyjski Władywostok.

Świat sekundy po zniszczeniu Władywostoka, 3 lipiec 2018, godz. 11:05 UTC (skażone tereny na biało)

Reakcje były natychmiastowe, gdyż minuty po wybuchu bomby Rosjanie wysłali na USA (oraz przy okazji na Europę, bo NATO i te sprawy) wiele setek rakiet z ładunkiem nuklearnym. Wiele aglomeracji, typu Berlin, Paryż, Warszawa, Los Angeles zniknęły z powierzchni Ziemi. Dodatkowo, wojska rosyjskie wdarły się w kraje bałtyckie, w Polskę i w Ukrainę, na których to napotkały mały opór. Jakby tego było mało, chińskie władze zrobiły prowokację, że "Ameryka przeciwko nam" i zdetonowali ładunek nuklearny na swoim terenie. Dokładnie o godzinie 13, Rosja i Białoruś zawiązały pakt, który oznaczał inkorporację Białej Rusi do Federacji

"Początek końca cywilizacji, jaką znamy", 3 lipiec 2018, godz. 13:03 UTC

Z każdą minutą było coraz więcej prowokacji. Pakistan i Indie bombardowały siebie nawzajem. Chiny zaczęły bombardę Wysp Japońskich, Tajwanu i Korei. Rosja i USofA wysyłały swoje Topole i Minutemany przeciwko sobie i ich sojusznikom. Mało tego, opad radioaktywny cały czas się rozpowszechniał, przekraczając nawet portale (których się coraz więcej pojawiało wraz z każdym wybuchem bomby) i docierając na Ziemię-1.

"Nie musiało się to wydarzyć", 3 lipiec 2018, godz. 17:24 UTC

Wraz z nadejściem godziny 18:00 UTC, częstotliwość wybuchów atomowych zaczęła słabnąć. Nie dlatego, że zostało wystrzelanych większość rakiet, ale dlatego, że nie było nikogo, kto mógłby rozkazać uruchomić pozostałe i skierować w danym kierunku. Rządy państw bogatej Północy zaczęły upadać, a ich tereny zaczęły się pogrążać w anarchii. Nawet w takich Komunistycznych Chinach, które de facto nie zostały celem żadnego ataku, wzniecono anarchistyczne z natury powstanie.

Anarchia! 3 lipiec 2018, godz. 21:36 UTC (teraz obszary białe wyznaczają też tereny pochłonięte przez anarchistów

Wojna oficjalnie skończyła się następnego dnia, nie żadnym traktatem, ale wyniszczeniem supermocarstw i ich sojuszników. Cywilizacja ludzka wraz z jej kulturą, technologią i wierzeniami zaczęła się staczać w kierunku całkowitego unicestwienia.

Dzień 1. 4 lipiec 2018, godz. 18:00 UTC

Te państwa, które jednak przetrwały atomową nawałnicę, i tak są skazane na śmierć, bo jeśli teoria zimy atomowej się okaże prawdą, to Ziemia na kilkadziesiąt lat zamarznie. Tereny bardziej na północ i południe pokryje wieczna zmarzlina, a tereny równikowe staną się jedynymi, przy których bardziej rozwinięte życie mogłoby się rozwijać. Do tego, może się zdarzyć tak, że rośliny nie będą mogły przeprowadzić fotosyntezy, co zrujnuje łańcuch pokarmowy

28 dni później, 31 lipiec 2018

Czy to koniec? Najpewniej nie. Jeszcze nic nie wiadomo i tylko czas pokaże, czy ludzkość przetrwa

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mati129
Właściciel: Mati129
Grupa posiada 3097 postów, 19 tematów i 22 członków

Opcje grupy Wojny i Rewo...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Wojny i Rewolucje [PBF]