Ekspres Eventowy

Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
7 stycznia, 14:17, edytowano 13 stycznia, 16:13
Informacje przydatne w wydarzeniu [cenzura]:

Socjalizm Kanadyjski (znany też jako Censoc) - termin dotyczący bardzo radykalnej gałęzi socjalizmu, opracowany przez Aarona Williamsa w 1793 roku, wraz z wydaniem książki "O Socjalizmie Kanadyjskim". Polega on w teorii na m.in "odebraniu dóbr burżuazji i redystrybucji ich proletariatowi, całkowitego odcięcia się od "reakcyjnej, kapitalistycznej przeszłości", innych ras niż ludzka i religii, całkowite zlikwidowanie rasizmu wobec innych ras niż ludzka, centralizację gospodarki do maksimum, wiecznej rewolucji społeczno-gospodarczo-politycznej na świecie, która nieuchronnie nastąpi, oraz demokracji proletariatu". W praktyce, w jedynym państwie, które oficjalnie ogłosiło się socjalistyczno-kanadyjskie, czyli Związek Socjalistycznych Republik Amerykańskich, jest dalekie od ogłaszanej przez władcę doktryn. Wolność słowa, prasy, ogółem wszystkiego jest tak ograniczona, że posiadanie Sztokholmskiej Encyklopedii Ras jest karana przymusowym wcieleniem do wojska, rasizm wobec ras praktycznie nie istnieje, historia jest zmieniana na korzyść teraźniejszej Kanady i na niekorzyść starego reżimu, panuje tam dyktatura (i co najmniej nie dyktatura proletariatu) i kiełkujący kult Partii i państwa, można by opowiadać godzinami na temat przełożenia dokumentu na państwo. Poza granicami Kanady ten typ socjalizmu cieszy się niesłabnącą popularnością, m.in w państwach, gdzie pomimo tego, że ludzie stanowią większość, to panuje inna rasa (ekhem, Mandżukorea, ekhem).
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
13 stycznia, 19:42
Tura IX:

Wyciekł dokument "Przyszłość Oceanii i Świata", który według szpiegów ma być niepotwierdzonym przez Radę Czterech, wczesnym planem osiągnięcia "ostatecznego zwycięstwa nad kapitalizmem". Zakłada on "równoczesne rewolucje we wszystkich reakcyjnych państwach świata" przez "propagowanie idei censocu na całej planecie". Dodatkowo do dokumentu zostały dołączone mapy "tymczasowego podziału wpływów", gdzie Ameryka, południowa Afryka, Wyspy Brytyjskie i wyspy na Pacyfiku mają być przyporządkowane centralnemu rządowi w Toronto. Pozostała część Europy, Syberia i Daleki Wschód ma być pod władzą "rządów w Nowej Moskwie Rosyjskiej", natomiast tereny Ajzyrii, Mandżukorei, Wysp Japońskich i ziem na południe od Ajzyrii ma być pod kontrolą "rządu w Mieście 842". Dodatkowo w dokumentach są opisane następne "reformy" Kanady.
Avatar Angel_Kubixarius
(kuba)
13 stycznia, 23:29
Tymczasem rój:
Wszystkie zergi sa w pelni myslowo połaczone z Nadświadomością, brak szans rewolucji...
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
13 stycznia, 23:39
Dzięki za przypomnienie mi, że powinieniem zamknąć Ekspres.
Avatar Mati129
(Mateusz)
Właściciel
dzisiaj, 11:59
Tura X

Poziom rewolucyjny: 1/10 (za każdym razem, gdy wybuchnie rewolucja, albo też gdy jakaś rewolta wywalczy swoje, to Poziom Rewolucyjny się zwiększy. Im większy jest ten poziom, tym więcej rewolucji będzie wybuchać, rewolucjoniści będą silniejsi, natomiast siła działania szpiegów z państw socjalistycznych zostanie zwiększona)

Dokument "Przyszłość Oceanii i Świata" nie został znaleziony w żadnych archiwach kanadyjskich.
Socjaliści planują rewolucje na państwach graczy. Na razie jest cicho w waszych państwach.
Zostaje zawiązana tzw. "Pierwsza Międzynarodówka", na razie w niej się znajdują Węgry i Rewolucjoniści Ajzyrscy.
Avatar Czerwony_Ziomek
dzisiaj, 13:22

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Mati129
Właściciel: Mati129
Grupa posiada 2522 postów, 13 tematów i 18 członków

Opcje grupy Wojny i Rewo...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Wojny i Rewolucje [PBF]